Najczęściej powodem uszkodzenia układu U2 w telefonie iPhone jest korzystanie z nieoryginalnych akcesoriów takich jak przewody USB. zasilacze czy ładowarki samochodowe. Spotkaliśmy się również z sytuacjami, gdzie klienci mimo korzystania z ładowarki samochodowej posiadającej certyfikat APPLe MFI, mimo to spowodowały uszkodzenie układu zasilania U2.

zq590_wifi-ip4

Układ zasilania U2 to układ typu BGA mocowany na laminacie płyty głównej za pomocą połączenia cynowego w postaci kulek cyny, które znajdziemy pod układem. Układ lutowany jest powierzchniowo. Dodatkowo w przypadku wymiany układu U2 w iPhone problemem jest korzystani przez producenta z kleju epoksydowego, którym zalewa owy układ w celu jego zabezpieczenia przed efektem zimnych lutów, które mogą powstać na przykład podczas gdy telefon mocno upadnie na ziemię.

 

Naprawa ukłądu zasilania u2
Naprawa ukłądu zasilania u2

 

Kolejną trudnością, szczególnie w przypadku iPhone 5 jest umiejscowienie układu U2 blisko głównego procesora, który również jest klejony klejem epoksydowym. Układ scalony, który jest zalany klejem epoksydowym nie może być poddany wysokiej temperaturze, gdyż lutowie pod układem nie ma możliwości odparować, również topnik nie ma możliwości dostania się pod układ co by zabezpieczyło nam polaczenia cynowe. Taki podgrzany układ może ulec uszkodzeniu.

Serwis iPhone Szczecin

To sprawia, że usługa wymiany układu zasilania w U2 jest usługą wysokiego ryzyka, wymagająca profesjonalnego, bardzo zaawansowanego sprzętu oraz lat doświadczenia w pracy z elektroniką. Serwis iPhone Szczecin AppleMobile.pl oferuje możliwość wymiany układów zasilania we wszystkich modelach telefonów Apple, jak również w tabletach iPad.

Jakie są objawy uszkodzonego układu zasilania U2 w iPhone?

Najczęściej telefon przestaje się włączać, nie reaguje na ładowarkę, jest wykrywany jedynie w trybie DFU w programie iTunes i nie pozwala w pełni odtworzyć oprogramowania. Zdarza się jednak, że iPhone mimo uszkodzonego układu zasilania U2 działa i pozwala go używać użytkownikowi. Niestety jest to niekomfortowe użytkowanie. Telefon bardzo szybko rozładowuje baterie w 3-6h w pełni naładowane ogniwo, jest wyraźnie ciepłu lub bardzo gorący z prawej strony urządzenia. Często uniemożliwia połączenie się komputerem przy pomocy kabla i zgranie danych. Dodatkowo często pobór prądu jest tak wysoki, że układ zasilania U2 w iPhone niszczy baterie zupełnie ją wyładowując i nie pozwalając na uruchomienie telefonu nawet po podłączeniu ładowarki, bez wymiany baterii na nową, którą również uszkadza.

Jak sprawdzić czy mój iPhone ma uszkodzony układ zasilania U2?

Wada układu zasilania U2 w iPhone często jest mylona z wyeksploatowaną baterią. Jeżeli telefon używamy 2 lata i więcej, bateria trzyma bardzo kiepsko, to jest duża szansa, iż problemem jest wyeksploatowane ogniwo baterii, a nie od razu uszkodzony układ zasilania U2. Serwis iPhone Szczecin AppleMobile.pl dokonuje diagnostyki baterii pod testerem. Tester pozwala sprawdzić ilość cykli ładowania oraz znamionową oraz faktyczną pojemność ogniwa w mAh. Jeżeli pod testerem okaże się, że bateria jest sprawna, wtedy wymagana jest wymiana układu zasilania U2. Przed oddaniem telefonu do serwisu warto odtworzyć oprogramowanie telefonu w programie iTunes do najnowszej, czystej wersji (nie aktualizacja!), bez wgrywania naszej kopii danych. Niestety bardzo często zdarza się, że telefon posiada błąd logiczny w oprogramowaniu, który sprawia nadmierne zużycie prądu z baterii. Jeżeli po instalacji oprogramowania na czysto bez kopii bateria również bardzo szybko się rozładowuje, a pod testerem wskazania są poprawne, wtedy należy wymienić układ zasilania U2 w iPhone.

Czy można zamówić u Was układ zasilania U2 i samodzielnie go zamocować?

Niestety nie. Układ zasilania U2 to nie jest taśma złącza ładowania czy inny element modułowy telefonu, który wystarczy jedynie wykręcić i wkręcić nowy. By wymienić układ zasilania U2 należy zdemontować metalowe ekrany masy na płycie głównej, które nie są ściągalne, wylutować stary układ zasilania U2 oraz zainstalować nowy układ zasilania U2. Do tego potrzebny jest profesjonalny sprzęt lutowniczy i duże doświadczenie techniczne.

Czy można wysłać do Was iPhone do wymiany układu zasilania U2?

Tak, realizujemy naprawy układu zasilania U2 w iPhone wysyłkowo. Wystarczy wejść na naszą stronę AppleMobile.pl, przejść z głównego menu w dział SERWIS, a następnie Zgłoś naprawę wysyłkową. Na stronie istnieje również możliwość zamówienia kuriera, który odbierze telefon z domu i bezpiecznie dostarczy do nas.

Ile trwa naprawa układu zasilania U2 w iPhone?

Wszystkie naprawy staramy się realizować jak najszybciej. Od chwili dostarczenia telefonu staramy się, aby usługa nie trwała więcej niż 2-3 dni robocze, choć termin ten mocno jest uzależniony od ilości aktualnie realizowanych zleceń.

Mój iPhone nie komunikuje się z komputerem. Czy to wina układu U2?

Niekoniecznie. Najczęściej brak komunikacji z komputerem jest spowodowany wadliwym przewodem USB, przewodem bez certyfikatu MFI lub wadliwym złączem Lightening w iPhone. Wymiana tego ostatniego jest dużo tańsza, niż wymiana układu U2. Zapraszamy do naszego serwisu, dokonamy bezpłatnej diagnozy.

Czy po wymianie układu zasilania U2 mój iPhone będzie pracował prawidłowo?

Tak, po wymianie układu zasilania U2 w iPhone Twój telefon będzie działał prawidłowo. Będzie prawidłowo się ładował, pozwoli komunikować się z komputerem, bateria będzie trzymała prawidłowo 1 dzień roboczy lub więcej. Po wykonaniu naprawy układu zasilania U2 w iPhone dokonujemy także diagnostyki baterii. Jeżeli bateria będzie mocno wyeksploatowana (może być, gdyż wadliwy układ zasilania U2 mocno eksploatuje ogniwo baterii), wtedy zalecamy wymianę ogniwa na nowe.

Czy udzielacie gwarancji na wymianę układu zasilania U2 w iPhone?

Na wszystkie naprawy w iPhone, iPod, iPad udzielamy 6 miesięcznej gwarancji. Gwarancja nie obowiązuje w przypadku ponownego spalenia układu zasilania w wyniku korzystania z niesprawnej ładowarki, przewodu USB itp.

Uszkodzony układ zasilania U2 w iPhone? Napraw w Serwis iPhone AppleMobile.pl

 

Istnieje możliwość naprawy wysyłkowej - więcej informacji pod adresem http://serwis.applemobile.pl